Anaokulu ve Kreş Dezenfeksiyonu

Anaokulu Dezenfeksiyonu

Anaokulu Dezenfeksiyonun Önemi

Anaokullarımız da çocuklarımız bir günün büyük bir kısmını başka çocuklar ve öğretmenleri ile beraber geçiriyor. Çocuklarımız hem çevrelerinden hemde temas ettikleri yüzeylerden aldıkları mikropları sınıflarına kadar getiriyor. Aynı zamanda yaş gruplarından dolayı çok kolay hasta oluyorlar. Bir öğrencinin hasta olması ile hastalığını çok hızlı bir şekilde diğer öğrencilere geçiriyor. Bütün bunlar göz önüne alındığında anaokullarında özverili bir temizlik işlemi yapılması kaçınılmaz oluyor. Ancak yinede bu yöntemler yetersiz kaldığı ve hastalıklar yeterince önlenemedeği için ek profesyonel bir dezenfeksiyon işleminin düzenli olarak yapılması şart oluyor.

Nano Hijyen'in Gümüş İyon Teknolojisi ile ULV cihazları ile ortam dezenfeksiyonu yapılması sonucu anaokulunda ki bütün yüzeylerde barınan zararlı organizmalar yok edilir. Sağlık Bakanlığı onaylı dezenfektanlar ile sınıflar, yemekhaneler, tuvaletler gibi tüm alanlar dezenfekte edilir. Yapılacak dezenfeksiyon işlemi sonrası öğrencilerimize daha sağlıklı ve hijyenik bir eğitim ortamı sunulur.

Uygulamamızdan ortalama 15-20 dakika sonra dezenfekte ettiğimiz alan yeniden kullanılabilir ve eğitime devam edebilir. Uygulamadan sonra ek bir temizlik veya havalandırma işlemi yapmanıza gerek kalmaz. ULV cihazları ile yapılan bir işlem olduğu için dezenfektanlarımız bütün yüzeyler ile temas eder.