Fabrika Dezenfekte Hakkında

Fabrika Dezenfeksiyonunda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Uygulama Öncesi Keşif:

Dezenfekte yapılacak fabrika alanın öncesinde keşif için ziyaret edilmesi oldukça önemlidir. Normal yaşam alanlarında metrekare bazında bir işlemin tamamlanma süresi alanın büyüklüğüne göre keşif ihtiyacı olmadan da tespit edilebilir. Ancak fabrika tarzı ortamlarda tavan yüksekliğinin değişken olması, rafların sayısı ve yüksekliği, çalışılacak alanın karmaşıklığı ve zorluğu, fabrikada bulunana makineler ve elektronik aksamın tespiti gibi birçok farklı koşul devreye gireceği için yerinde keşif şarttır. Aynı zamanda fabrikanın işleyişini etkilemeden vardiya araları veya gece çalışılmayan saatlerde dezenfekte yapılacak bir şekilde program yapılması gerekmektedir. Diğer türlü varsayımsal olarak x metrekare alanı şu kadar zamanda bu kadar ücrete yaparız demek her zaman müşteriyi üzecek sonuçlara yol açmaktadır. Nano Hijyen olarak fabrika dezenfekte işlemlerinde ücretsiz keşif hizmetimiz bulunmaktadır.


ISG Konusunda Eğitimli Dezenfekte Personeli:

Fabrika gibi üretimin olduğu yerler iş sağlığı ve güvenliği açısından riskli yerlerdir. Bu tarz alanlarda normal çalışan personeller gibi dezenfeksiyon işlemine gelecek personelinde ISG eğitimlerini almış ve benzer alanlarda çalışma tecrübesine sahip olması gerekmektedir. Bizler ekibimizde bulunan tüm personellerimize gerekli ISG eğitimlerini düzenli olarak yenileyerek vermekteyiz. Normal kişisel hijyen koruyucu ekipmanlarının yanı sıra siperlikli baret ve toz-çapak gözlükleri gibi ortam koşullarına uygun gerekli bireysel güvenlik tedbirlerini de almaktayız.


Dezenfekte Konusunda Tecrübeli Firma:

Fabrikaların içerisinde normal ofis veya ev ortamlarından farklı olmak üzere çok fazla sayıda elektronik alet, iş makineleri, elektrik aksamları gibi sıvı ile temasında zarar görebilecek alet ve eşya bulunmaktadır. Bu alanlarda uygulama tecrübesi olmayan bir uygulamacı yapacağı fazla ıslatma ve yanlış uygulama ile bu cihazlara kalıcı zarar verebilir ve ciddi maddi kayıplara yol açabilir. Şuana kadar kendi bünyemizde hizmet verdiğimiz fabrikaların hiçbirinde böyle bir zarara sebebiyet vermedik. Bu konuda oldukça hassas ve özenli davranmaktayız.


Ekipman ve Malzeme :

Fabrika dezenfeksiyon işlemine özel olmamak ile birlikte hiçbir dezenfeksiyon firması hizmete gittiği bir işletmeden uygulama yapması için kendi eksik malzemelerinin talebinde bulunmamalıdır. Fabrika dezenfekte işlemi esnasında gerekli olabilecek tüm malzemeleri yedekleri ile her zaman yanımızda bulundurmaktayız. Dezenfeksiyon esnasında kullanılan cihazlar bozulabilir, uzatma kabloları patlama yapabilir. Bunların hepsine karşı hazırlıklı olup söz verilen sürede uygulamayı tamamlamak için tüm gerekli önlemleri en başından almaktayız.


Doğru Makine ile Doğru Yere Uygulama :

Fabrika dezenfeksiyonu işlemlerinde uygulama yapılacak yere göre ULV cihazı veya pülverizatör ile dezenfekte yapmaktayız. Bazen sadece tek tip cihaz veya iki cihazında gerekli olduğu alanlarda olabilir. Fabrikanın hangi alanına hangi cihazlar ile daha iyi ve sağlıklı bir uygulama yapılacağı keşif esnasında tespit edilmektedir. Buna göre belirlenen cihazlar ile en etkili uygulama yapılmaktadır.