Nano Gümüş İyon Teknolojisi

Nano Gümüş ve Nano Gümüş İyon Teknolojisi

Dezenfeksiyon uygulamaları yapılırken birçok farklı yöntem tercih edilmektedir. En son çıkan teknoloji ile Nano Gümüş veya Gümüş İyon Teknolojisi kavramları karşımıza çıkmaktadır.
Nano gümüş iyon teknolojili dezenfektan, gümüş iyonlarının özel bir süreçle milimetrenin milyonda biri boyutuna indirgenmesi ile aktivasyonu binlerce kez artan, sağlığa zarar vermeyen ve uzun süre etkili antibakteriyel ve antiviral dezenfektandır.

Dezenfeksiyon işlemlerinin başarıya ulaşması için yüzeylerin tamamen dezenfektan ile kaplanması gerekmektedir. Yüzey kaplamasında ne kadar küçük boyut olursa o kadar çok sayıda zararlı mikrop ve virüs yok edilir. Bunu kendiniz çok basit bir şekilde test edebilirsiniz. Önünüze 2 tane aynı boyutta kağıt alın ve tamamen bir birleri ile kesişecek ve temas edecek şekilde aynı boyda daireler çizerek kağıdı doldurun. Diğer kağıda ise daha büyük veya daha küçük daireler çizerek doldurun. Arada kalan boşluklar dezenfektanın temas etmediği virüsleri mikropları öldüremediği alanlardır. Ne kadar küçük çaplı olursa o kadar çok etkili olacaktır.

Bu yüzden kullanılacak dezenfektanın içindeki etken maddenin boyutunun nano olması etkisini oldukça fazla bir oranda arttırmaktadır. Bu sayede gerçek anlamda bir yüzey kaplaması yapılabilmektedir.

Burada dikkat edilmesi gereken diğer bir konu ise gümüşün içinde bulunan diğer maddelerdir. Örneğin hidrojen peroksit gibi bir biyosidal ürün ile sabitlenmeye çalışan gümüş, nano boyutta kalamaz. Daha büyük ölçeklere dönüşmektedir. Buda tam anlamı ile bir yüzey kaplama yapmasını engellemektedir. Aynı zamanda içersindeki diğer maddelerin insan, hayvan hatta çevre sağlığı açısından tehlikeli bir ürün olmadığından emin olmanız gereklidir. Bu yüzden bitkisel içerikli nano gümüş dezenfektanları tercih etmeniz çok önemlidir.

Nano Hijyen olarak bizlerde uygulamalarımızda Nano Gümüş ‘ü tercih ediyoruz. Tamamen bitkisel dezenfektan olan, ekolojik, insan – hayvan sağlığına zararı olmayan Nanoksia ile uygulamalarımızı gerçekleştirmekteyiz.

 

Bitkisel Sentezli Nano Gümüş İyon Teknolojisi ile İnsan Sağlığına Zarar Vermeden Virüslerden Kurtulabilirsiniz.